Това са всички приложения, софтуер и инструменти, които Ноа Каган от AppSumo използва, за да движи мулти-милионния си бизнес.
Кой е Ноа Каган?
Това е човекът, който стои зад един от най-успешните и печеливши онлайн маркетингови инструменти в света – AppSumo. В своя личен блог Ноа споделя голяма част от хаковете, които използва, за да развива бизнеса си.
След много запитвания от близки и клиенти – какви точно инструменти използва за бизнеса, личния живот и за дома си и кои би препоръчал, Ноа създава подробен супер списък, който нямам търпение да споделя с вас:
Приложенията на неговия iPhone са:
P.S. И аз съм с Андроид, но какво да се прави – човекът използва iPhone…
- MyFitnessPal.com – добър начин да следите всяка калория, която приемате. Ноа не знае, но има и много по-ефективен вариант – вижте тук.
- Glympse – бърз, безплатен и лесен начин да споделите локацията си в реално време. Целият контрол е във ваши ръце – може да настроите кой точно да вижда местоположението ви и за колко дълго.
- RememberTheMilk – винаги търсите по-добър начин да свършите повече за по-малко време, нали? Ако сте от мързеливите и това приложение няма да ви помогне, но ако не сте – пробвайте го. Според Ноа, това е най-лесният начин да организира задачите и плановете си на едно място.
- Pocket – толкова много информация, а толкова малко време! Статии, видео, снимки… За да ги консумира по-късно, Ноа използва Pocket.
- Amazon Alexa – е нещо, което е малко вероятно да използвате, но според Ноа е страхотно и полезно. С това приложение той се разхожда из дома си, светва си лампите, пуска си джаз и си настройва таймера за готвене. Всичко, което му трябва, за да го използва е Amazon Echo.
- Sonos – вероятно има и по-добри решения от това, което всъщност представлява приложение за wireless контрол на звука в офиса.
- August – тази джаджа е яка! Ноа я използва да си отваря входната врата дистанционно. За целта използва телефона си. Освен това с него може да контролира достъпа до дома си като пуска да влязат например само домашната помощница или близките му приятели.
- Hue – и това хич не е скучно! Позволява включването и изключването на светлините в определени моменти и с определени цветове, в зависимост от климата и часовете от деня. Както споделя Ноа: “Истинско забавление по време на рейв партитата в офиса”. Напомня ми на това за очите!
- Plex – ще теглите или стриймвате всеки филм или музика от колекцията си на всяко устройство. Според Каган, това наистина си струва.
Лаптопи: използва два:
У дома – Macbook 12 inch gold edition
В офиса – Macbook Pro 13 inch fully loaded
Според Ноа, животът трябва да се оптимизира от горе до долу. Като започнем от здравето, компютъра, телефона, машинописните си умения и т.н. Благодарение на това ще можете да удвоите работата, която ще свършите за единица време, а днес, когато всичко чака на вас, това е особено полезно.
Приложенията на компютъра му са:
Съвет: Ноа е запазил всички инсталационни файлове (.dmg, тъй като използва MAC) в своя профил в dropbox. Изключително полезно когато си взема нов компютъра. Ако сте на Windows като мен, препоръчвам ви продуктите на Acronis, с които да си направите резервно копие на системата.
- Sequel Pro – мечтата на маркетинговите експерти, които не разбират от програмиране! Всъщност, това е инструмент за работа с бази данни SQL, без цялата тази болка в задника, която обикновено предизвикват.
- Transmission – най-добрия начин за теглене на торент файлове ако сте на MAC. Хм, Ноа си тегли торент файлове, не го очаквах…
- Transmit – Любимият му FTP клиент.
- MacJournal – чрез този инструмент си пише всяка статия. Харесва го, защото има режим, при който не се разсейва докато пише. Ако не сте на MAC опитайте тази безплатна услуга.
- Alfred – доста интересно приложение и жалко, че не се сещам за подобно за Windows (ако знаете, споделете в коментарите). Според Ноа, този софтуер спестява седмици от живота му всяка година със своите опции.
- Audacity – лесен и простичък начин за запис и редакция на аудио. Всъщност, за този страхотен инструмент писахме в тази статия.
- Calibre – един от най-добрите начини за конвертиране на PDF файлове във формат, подходящ за Kindle. Софтуерът може и доста други неща.
- Call Recorder – възможност за запис на разговори по Skype.
- Jing – прави много бързи видео записи на екрана с опция за споделяне. Препоръчвам ви да разгледате и този инструмент, за който писахме.
- TeamViewer – страхотен начин за споделяне на екрана и отдалечен достъп до друг компютър. Има и portable версия, която е много удобна.
- VLC – най-добрия начин за гледане на филми на компютъра. Това е и моят личен фаворит, който винаги използвам за домашното кино.
- Join.me – още един лесен начин за споделяне на екрана.
- Hazel – прави автоматично организиране на файловете ви в iOS според правилата, които предварително сте задали.
- Skitch – анотации върху скрийншотове, лесно добавяне на бележки, стрелки и т.н. Да не повярва човек, и за това сме писали…тук.
- LiceCap – най-добрият начин да си създадете собствен анимиран GIF! Не случайно ние отдавна писахме за този супер инструмент в тази статия.
- Paste Helper – чудесен начин за запазване на копирани неща в клипборда с възможност за търсене. Ако пишете доста често текстове, това ще ви е полезно, тъй като копи/пейста при този процес е сериозен.
- Camtasia – един от най-добрите начини да заснемете видео от екрана. Особено подходящ софтуер за обучения – мой личен фаворит.
Бонус: “Както казва Ноа: “Вие сте толкова бърз, колкото бърз е рутера ви!” В тази връзка това е най-бързия рутер – модела, който той използва.
Разширенията му за Chrome са:
- SumoMe – най-добрият начин да развивате сайта си…според Ноа.
- Buffer – лесен начин автоматично да споделяте съдържание в соц. мрежи. Наскоро тук писахме за новата му опция за Instagram. Лично аз предпочитам друг инструмент за автоматизирано споделяне – ползвам платената версия на Post Planner, която наистина дава много.
- Quibb – мрежа, в която хората споделят страхотни статии за всичко свързано с бизнеса и новите технологии. Трябва да си направите профил.
- BuiltWith – ще виждате какви инструменти, хостинг и всичко друго, което използва даден сайт зад кулисите. Доста интересно разширение.
- Social Analytics – вижте колко споделяния има дадена статия.
- ColorZilla – прави възможно копирането на конкретен цвят, който използва даден сайт. Лично аз предпочитам Eyedropper.
- SimilarWeb – вижте колко популярен е даден сайт, от къде му идва трафика и т.н. Лично аз също го използвам, за да следя конкуренцията.
- AutoPatchWork – ако използвате Reddit това ще ви спести тонове време, зареждайки автоматично следващата страница, без да кликате.
- DF YouTube – премахва т.нар. “препоръчани” видеа в YouTube.
- FollowUp.cc for Gmail – разширение за gmail, което ще ви помогне да видите повече инфо за човека, който ви пише и да го последвате.
- Gmail Offline – използвайте Gmail, когато нямате интернет или когато просто искате да не ви разсейват мейлите и да сте по-продукитвен.
- News Feed Eradicator – това разширение е дар от Бога! Спира news feed-a на Facebook. Инсталирайте си го! После ще ми благодарите. Аз използвам друго, по-добро, но повече инфо в статията, която подготвяме – скоро.
- PixelBlock – не позволява на хората да знаят кога сте отворили мейла им. Не сте единствените, които ползвате инструменти за проследяване като Mailtrack for Gmail и ако искате да не ви виждат, Ноа препоръчва това.
- SiteBlock – блокира достъпа до сайтове, към които сте пристрастени. Ако не се въздържате и постоянно проверявате Фейсбук профила на бившето си гадже или любимия си новинарски сайт, това ще ви спре!
- UglyEmail – още един шпионин! Ще ви позволи да разберете ако вашите мейли се проследяват, преди да ги отворите.
- Unlimited free VPN Hola – ще ви помогне да отваряте сайтове, които са забранени във вашата страна или просто вие сте в друга страна.
- Momentum – изчистена и полезна начална страница за Chrome
Онлайн услугите, които ползва са:
- Outreach.io – изпращайте множество персонализирани мейли.
- SalesIntelligent – намерете мейл адреса на всеки.
- SendGrid – достъпен начин да изпращате хиляди мейли на месец с вашите маркетингови послания. Ако търсите и други евтини начини (MailChimp е супер скъп), то разгледайте и предложенията на Amazon.
- AWeber – алтернативата на Mailchimp, която Ноа използва. Преди време и аз се опитах да ползвам тази услуга, но имаше проблеми с кирилицата.
- Zenefits – HR платформа за управление на служители в малък бизнес.
- Promoter.io – според Ноа, това е чудесен начин да подобрите онлайн бизнеса си, както и да разберете какво харесват клиентите ви.
- Workable.com – още един HR инструмент за организиране и проследяване на кандидати за работа. Точно него използва Ноа за проектите си.
- Litmus.com – проверете как изглеждат мейлите, които изпращате на различните устройства и вижте дали отиват в папката спам.
БОНУС от lifehack.bg
Още супер инструменти:
- Wp-checkup – e чисто новия инструмент на Wpmudev. Чрез него ще направите бърз мониторинг на WP сайта си.
- Pushbullet – доста интересно приложение. Признавам, че все още не съм го тествал, но изглежда обещаващо. Изисква да си инсталирате и приложението към уеб услугата на телефона. Това, което прави е да ви изпраща нотификации за почти всичко на десктопа – кой ви е звънял, кой ви е пратил смс, може да изпращате смс-и от десктопа, да виждате нотификациите от телефона си и много други.
- Google Inbox – преди повече от половин година преминах от Gmail на Inbox и изобщо не искам да се връщам назад. Всичко е обединено перфектно и се работи изключително бързо и удобно. Изисква малко време за свикване!
Бележка: ако активирате Inbox, но не ви хареса, винаги може да се върнете към Gmail или да ползвате и двата варианта. За съжаление обаче изключването на редикеркта от едното към другото е доста скрит. Вижте как да го изключите от снимката отдолу:
- One Tab – е страхотно разширение за Chrome, което използвам, когато съм отворил десетки прозорци в браузъра. Супер удобно!
- Dapulse – е чудесен начин за организиране и управление на проекти. Това е нещо като супер бебето на slack и trello.
- Process.st – преди 2 седмици за пръв път го изпробвах, за да съставя план за нова статия. Чрез него ще създавате простички бизнес и всякакви други процеси, чек листи и планове.
- Raindrop.io – ако и вие като мен имате хиляди линкове в своя bookmark бар, може би имате нужда от по-добра организация от тази в Chrome. Този инструмент ще ви свърши чудесна работа.
- Getlogdog – страхотно приложение за телефон, което ще защити акаунта ви в социалните мрежи от хакери. Изпраща уведомления пре всяка съмнителна активност.
- Lunapic – е малко грозен, но изключително мощен фото редактор с адски много опции. Цялата тази мощ – директно в браузъра!
- Scraper – е много интересно и специфично разширение за Chrome, чиято задача е да екстрактва данни от уеб страници и да ги прехвърля в таблица в Spread Sheet в Google Docs. По-конкретно: маркирате данните от някоя таблица в уеб → с десен бутон на мишката избирате Scrape и приложението ще ви прехвърли всичко в нов шийт в Docs.
- Mixmax – е полезно допълнение към функциите на gmail акаунта ви, защото добавя към него редица функции като: отложено пращане, проследяване дали и кога са отворили мейла, който сте изпратили, напомняния, проследяване на кликове и т.н. Безплатната версия също дава доста опции.
За финал – десерта!
Обичам да възнаграждавам читателите, които четат до края!
Затова и на финала на статията искам да ви споделя едно уникално онлайн местенце, заредено до горе със супер яки уеб услуги, софтуер и каквото се сетите полезно за онлайн бизнеса >> Нападайте ↗
Е, кои други инструменти правят живота ви по-лесен?
Споделете в коментарите:
P.S. Ако ви хареса статията, не забравяйте да я споделите 🙂